درباره ارمنستان

 

جمهوری ارمنستان در واقع جمهوری استقلال پیدا کرده همان شوری سابق است ، ارمنستان که در منطقه قفقاز جنوبی از زمان فروپاشی شوروی تا سال ۱۹۹۴ ، در آن زمان ارمنستان خواستار جدایی منطقه‌ای بنام ( قره باغ ) از خاک آذربایجان و افزوده شدن آن به خاک خود شد 

آب و هوای ارمنستان

این کشور به غیر از مناطق کوهستانی آب و هوای بسیار معتدل و مناسبی دارد که این مهم ارمنستان را به کشوری گردشگری و توریستی تبدیل کرده است . فصل تابستان در  ارمنستان دارای آب و هوای بسیار مطلوبی میباشد که به ۲۵ درجه سانتیگراد می رسد. 

جغرافیای ارمنستان

این کشور با ۲۹۸۰۰ کیلومتر مربع مساحت ، در جنوب غربی منطقه قفقاز و با مقداری  فاصله از سواحل جنوب شرقی دریای سیاه قرار گرفته و بین مرزهای ایران از یک سو و جمهوری های آذربایجان و گرجستان از سوی دیگر قرار گرفته است . این کشور از جنوب با ایران، از جنوب غربی با جمهوری خود مختار نخجوان، از غرب با ترکیه و از شمال با گرجستان و از شرق با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد.

این کشور در شمال فلات ایران، و در غرب فلات ارمنستان و جنوب سلسله جبال قفقاز واقع شده است. ارتفاع میانگین ارمنستان از سطح دریا ۱۸۰۰ متر است و تنها ۱۰ درصد این کشور کمتر از ۱۰۰۰ متر ارتفاع دارند. بلندترین قله ارمنستان آراگاتس (Aragatz) است که در شمال غرب این کشور واقع است و ۴۰۹۰ متر ارتفاع دارد.